ژوکر تنهـــــا

سالیتر نوعی نفرین خانوادگی است و همیشه ژوکری هست که فریب را در می یابد. نسلها یکی پس از دیگری می آیند و می روند اما ژوکری روی زمین راه می رود که هیچ گاه در معرض تاراج زمان قرار نمی گیرد.

ژوکر تنهـــــا

سالیتر نوعی نفرین خانوادگی است و همیشه ژوکری هست که فریب را در می یابد. نسلها یکی پس از دیگری می آیند و می روند اما ژوکری روی زمین راه می رود که هیچ گاه در معرض تاراج زمان قرار نمی گیرد.

ژوکر تنهـــــا
دنبال کنندگان ۱۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب

ورق دویست و چهل و دوم

سه شنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۵، ۱۲:۴۴ ب.ظ

مکافاتِ عمل


گاهی اوقات هر چقدر هم به پوچی دنیا اعتقاد داشته باشی، اما چیزی هست که همیشه مثل خوره روح آدمو میخوره. گاهی وقتا با چشمهای خودت چیزهایی رو تو این دنیا می بینی که تنها یادآوره یک چیزه؛ مکافات....

مهم نیست که منشأ این مکافات کجاست. مهم نیست که منشأش الهی باشد یا کائنات. همیشه نیست، ولی وجود داره. به عقیده من به هرچیزی که ایمان داشته باشی، به وجود می آید. نه نه، حرفهای روانشناسان منظورم نیست که برای سرکیسه کردن امثال ماها فقط بلدند بگویند قدرت تفکر، قانون جاذبه، هرچیزی که بخواهی به آن دست می یابی و غیره. 

منظور من ایمان به چیزهایی فراتر از مادیات است. ایمان به خدا، ایمان به شیطان، ایمان به روز جزا، دین، مذهب. ایمان به مکافات عمل. اگر ایمان داشته باشی که خدا وجود دارد، پس هر خیر و برکتی را نشانه ای از وجود او می دانی. اگر به شیطان ایمان داشته باشی، هر شر و پلیدی را به او نسبت می دهی.

همانطور که ما در منزل و سر کارمان هستیم و زندگی روزانه خود را داریم، کائنات بیکار ننشسته و اعمال ما را زیر نظر دارد. هر عملی که از ما روی می دهد، بازتابی از کائنات به ما خواهد رسید. 

اگر قدر داشته هایتان را ندانید، شک نکنید که کائنات آن را از شما خواهد گرفت. اگر در عشقی عمیق و پایدار قرار گرفته اید و هر لحظه ترسِ از دست دادنِ عشقتان را دارید، دیر یا زود روز موعود فرا خواهد رسید. اگر قدر پدر، مادر، همسر و فرزندان خود را ندانید، کائنات دلیلی نمی بیند تا در کنار یکدیگر قرارتان دهد و به زودی آن ها را به سوی خود می کشاند و شما را از این نعمت ها محروم می سازد. پدر و مادری که میان فرزندانشان فرق می گذارند، حتی اگر خود اعتراف به این رفتار نکنند، خداوند نورچشمیِ آنها را خواهد گرفت، شک نکنید. مراقب اعمالتان باشید. برای دانستن دلیل شادی ها و غمهایتان، گاهی به گذشته باز گردید. حتماً علت را خواهید یافت.

دنیا دارِ مکافات است. اگر اندکی به آن ایمان داشته باشید، حتماً در همین دنیا مکافات اعمالتان را پس خواهید داد که البته بهای سنگینی دارد. ولی کجاست آدمی که دریابد چه بر سرش آمده و درس گیرد....


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها

نظرات  (۳)

خیلی این متن رو قبول دارم
پاسخ:
سپاس مندم :)
بله ، هرکسی بازتاب رفتار خودش را می بیند البته اینقدر گسترده که شما عنوان کردید را نمی دانم ولی هرچقدر خوب باشی حال خودت خوب است ( اصلا کاری ندارم که خوب بودن ما به درد کسی بخورد یا نه مهم این است که این انرژی مثبت باعث می شود که خودمان حس خوبی داشته باشیم ) و هر چقدر هم که بدباشیم و (کاری به انعکاس رفتارمان روی دیگران هم نداشته باشیم ) حال خودمان خوش نیست واقعا وجدان هست کسی که بازتاب رفتارش باعث نارحتی دیگران شود مطمئن باشید هرچقدر هم ظاهرش را حفظ کند حالش خراب است ، وجدان همه بیدار است و هر کسی می داندکه چکار کرده است آنچه که ما می بینیم ظاهر افراد است 
پاسخ:
بله ، هر چقدر خوب باشیم، وجدان اسوده تری داریم. ولی شک دارم که همه انسانها وجدان داشته باشند. اگر کسی از بدیهاش در عذاب بود، بی شک در جهت خوب بودن تلاش میکرد. 
فقط میدونم که دنیا بد میذاره کفِ دست بعضیا، خیلی بد. تاوان سنگینی رو یه عده پرداخت میکنن. البته فقط یه عده و اونهایی که هنوز ته قلبشون به کیفر و پاداش ایمان دارن.
کاملا موافقم باید فکر و زبان رو کنترل کرد   آدم دیر میفهمه که اونچه که نباید بشه میشه
پاسخ:
ولی به نظر من افراد کمی متوجه میشن و درس میگیرن

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">