ژوکر تنهـــــا

سالیتر نوعی نفرین خانوادگی است و همیشه ژوکری هست که فریب را در می یابد. نسلها یکی پس از دیگری می آیند و می روند اما ژوکری روی زمین راه می رود که هیچ گاه در معرض تاراج زمان قرار نمی گیرد.

ژوکر تنهـــــا

سالیتر نوعی نفرین خانوادگی است و همیشه ژوکری هست که فریب را در می یابد. نسلها یکی پس از دیگری می آیند و می روند اما ژوکری روی زمین راه می رود که هیچ گاه در معرض تاراج زمان قرار نمی گیرد.

ژوکر تنهـــــا
دنبال کنندگان ۱۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب

۲۱ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

۳۰
آبان

حالم بهم میخوره از این دنیا، از این زندگی.

به خاطر هر مساله کوچیکی سر هم داد میزنیم، دل میشکنیم، حرمت میشکنیم.

کاش هرگز پا به این دنیای لجن نذاشته بودم!


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۲۹
آبان


خب اینم توشه سفر من به شهری که اولین کتابخانه ملی ایران در اون بنا شده. البته این چیزا همش حرفه. این روزا مد شده همه مردم این شهر به همین قضیه میبالن و در پست های مختلف با یه کتاب و یه فنجان قهوه و چنتا گل عکس میندازن و به به و چه چه که شهر فرهنگ و ادبیم و از این حرفا. بعد تو خیابون که پا میذاری یا دارن به هم فحش میدن، یا سر هم کلاه میذارن!

بگذریم، هدف چیز دیگه ای بود. بالاخره به هر جون کندنی بود پولا رو جمع کردم تا چنتا از کتابای موجود در لیستم رو خریدم. انتخاب خیلی برام سخت بود ولی ...

دنیای سوفی رو که حتما باید میخوندم. داشتم براش له له میزدم. قمارباز رو که فوق العاده عاشقشم ولی کتاب رو نداشتم و حتما باید یه نسخه بغل دستم باشه ازش. سرنوشت روح رو هم بخاطر سوالاتی که تو این مدت بر اثر اون حادثه شوم در ذهنم ایجاد شده، خریدم. طاعون رو هم گرفتم که یه اثر از کامو هم داشته باشم. 

فعلا سوفی رو شروع کردم به خوندن تا برسم به کتابای بعدی. اخ که چقد دوسشون دارم اینا رو. با کتاب باید عشقبازی کرد. اینا از جون خودم برام بیشتر ارزش دارن.

راستی، یادتون باشه که هر کتابی ارزش خوندن نداره. انتخاب اگاهانه رو فراموش نکنید.

اگه شما هم تو این هفته کتابی خریدید به ما معرفی کنید.


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۲۷
آبان

کاش هر مردی یک بار، تکرار میکنم! فقط یک بار در عمر خودش این سندروم کوفتی رو تجربه میکرد. اونوقت جلوی تمام زنان دنیا زانو میزد.

خدا هم تو خلقت، به زن رحم نکرد!


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۲۵
آبان
برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید
  • ژوکر تنها
۲۵
آبان
برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید
  • ژوکر تنها
۲۴
آبان

‎بعدِ عمری گفتم برم رو ایوون مث این خارجیا لم بدم و آفتاب بگیرم بلکم اندکی ویتامین دی بیاد به جونم. جاتون خالی نباشه، انقد مگس دورم کرد که از کرده خود پشیمان شدم. 

‎در همون لحظه بود که یاد یه بنر درباره حجاب افتادم که عکس یه شکلات باز شده رو گذاشته بود که دورش کلی مگس بود ولی شکلاتی که بسته بود، خبری از مگس نبود. امروز دیگه واقعاً ایمان اوردم که خواهرم حجابت رو رعایت کن  


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۲۲
آبان

گاهی دلم میگیرد از انکه وجودش تنها دلیل بودنم است؛

گاهی دلم میگیرد از فاصله ها، این فاصله های لعنتی که عشق را به جنون می کشد؛

گاهی دلم میگیرد از دنیایی که کسی مرا بخاطر انچه که هستم نمیخواهد؛

گاهی دلم میگرد از دستانی که درست در لحظه نیاز رهایم می کنند؛

گاهی دلم میگیرد از شبهایی که با غم سپری می شود؛

گاهی دلم میگیرد از غم هایی که پایان ندارد؛

گاهی چقدر دلم می گیرد...


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۲۱
آبان

تو دنیا احزاب مختلفی وجود داره؛ لیبرال، جمهوری خواه، دموکرات، حزب سبز، مجاهدان، اصلاحات، اصول گرا، کمونیست، چپ، راست و هزارجور حزب کوفتیه دیگه! هر کسی واسه رسیدن به اهداف خودش رفته یه حزب وا کرده و یه عده رو دور خودش جمع کرده. ولی این وسط حزب انسانیت کجاست؟

هر حزبی واسه رسیدن به اهداف خودش و ازادی خودش تلاش میکنه، اما کدوم حزب برای ازادی نوع بشر از یوغ دنیا قدمی برمیداره؟! هر کسی تلاش میکنه تا خودش ازاد باشه، طبق چهارچوب خودش. ازادی بیان، ازادی همجنس گرایی، ازادی حمل سلاح، ازادی اختیار و هزاران ازادی دیگه. و نتیجه ش میشه رواج ظلم و ستم در دنیا، رواج بی بند و باری، رواج دروغ، رواج دزدی...

با این همه ازادی تو دنیا، ایا انسانیت محقق شد؟ ازادی این نیست که بتونی راحت جلوی  دوربین به رییس جمهورت فحش بدی! ازادی این نیست که بتونی راحت خودتو وسط خیابون یا هر مکان دیگه ای لخت کنی و هرکار دلت خواست بکنی و کسی هم کاری به کارت نداشته باشه! ازادی زمانی محقق میشه که روحت ازاد باشه، انسانیت در تو نمایان بشه. ازاد باشی ولی انسان نباشی و ارزش های انسانی رو پایمال کنی، باز هم در اسارتی! در اسارت دنیا! 

جفت گیری در ملا عام یک ویژگیه حیوانیه. هروقت چنین کاری کردی، بدون که برده هوی و هوس و اسیر دنیا شدی. کشتن و دریدن و جاری کردن خون در وجود حیوان نهادینه شده. هرگاه کشتی و دریدی و خون جاری کردی، بدون که اسیر و برده دنیایی.

پس در پی یافتن انسانیت باش، چرا که ازادی واقعی در گرو انسانیته.


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۱۹
آبان

یکی از کاربردهای کیبورد اینه که اگه چیزی گم کردید و پیدا نشد، حتما داخل کیبورده. کافیه کیبوردتون رو بلند کرده و ۱۸۰ درجه بچرخونید؛ اونوقت میبینید که حتی سکه هایی که تو دوران بچگیتون از جیب باباتون کش رفتین هم از تو کیبورد در میاد حتی اگه اون زمان کامپیوتر نداشتین! من امتحان کردم جواب داد! والا!

با تچکر 

تا ارائه راهکاری دیگر، بدرود 


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها
۱۷
آبان


من تاحالا کتابهای زیادی نخوندم. ولی اقرار می کنم که تاحالا هیچ کتابی نخوندم که منو مجذوب خودش نکرده باشه. هر کتابی رو شروع کردم، چنان درگیرش شدم که حالم رو دگرگون کرده. ولی چند روز پیش به کتابی برخوردم که واقعاً حالم رو دگرگون کرد ولی در جهت معکوس. با خوندن چند صفحه از کتاب، چنان حالم بهم بخورد که دلم میخواست کتاب رو جر بدم. آخه انقدر دری وری تو مغز این آدما هست؟ هرجا حرفی از کتاب بود، ملت میومدن میگفتن واااای کتاب اسکاول شین فوق العاده س، بی نظیره!!!

بی نظیر؟!!! آره، بی نظیره، تو مزخرف گفتن بی نظیره!!!

خودتون قضاوت کنید. طرف نوشته " مردی با همسرش رفته بود خیابون و یه پالتوی گرون قیمت دید و خیلی دلش خواست، ولی از طرفی نمیتونست تمام حقوقش رو بده واسه خرید یه پالتو وگرنه لنگ خرج خونه میموند. ولی کمی فکر کرده و گفته باید اینو بخرم. وقتی میخره، همون روز به اندازه قیمت همون پالتو یه پولی دستش میاد. مرد گفته اگر من آن روز آن پول را خرج نمیکردم، زندگی من ال میشد بل میشد..."  و عَیییییی ازین دری وریا. آخه یکی نی بگه اوسگول، ما اینجا اگه 100 هزار تومن داشته باشیم و 50 تاشو خرج کنیم، زندگی باهات یه کاری میکنه که ده برابرِ اون 50 تومن رو تاوان خرج کردنِ اون 50 تومن بدی!!

یکم دیگه این کتاب رو ورق زدم که شاید فرجی بشه و یه مطلب مفید پیدا کنم! ولی دیدم نه، اوضاع داره رو به وخامت میذاره!!!! هی چرت تر میشه. بعد گفتم برم ببینم اصن این اسکاول شین کی هست؟ مرام و مسلکش چیه!؟ اولاً که اصلاً فکر نمیکردم زن باشه. بعد هم دیدم طرف از خانواده های مذهبی بوده و بدتر از اون اینکه از این کلاسا میذاشته و واسه مردم سخنرانی میکرده. دیگه دوزاریم افتاد که آخونده. 

اینجا بود که فهمیدم نویسنده هم فقط نویسنده ملحد و بی دین!

والسلام!


امضا: ژوکر

  • ژوکر تنها